Profesor Albín Bráf a jeho žáci : (česká národohospodářská škola Bráfova)

KRAMEŠ, Jaroslav. Profesor Albín Bráf a jeho žáci: (česká národohospodářská škola Bráfova). Praha: Národohospodářský ústav Josefa Hlávky, 2016. Studie Národohospodářského ústavu Josefa Hlávky; 3/2016. ISBN 978-80-88018-08-7.

Na přelomu 19. a 20. století představuje národohospodářská škola Bráfova novou kvalitu ve vývoji českého ekonomického myšlení. Tato česká ekonomická věda je spojena především s vyučováním v českém jazyce a s tím související tvorbou ekonomické terminologie, stejně jako s postupující národohospodářskou emancipací české společnosti. Zkoumá hospodářské poměry českého národa, mapuje ekonomické myšlení a věnuje se postavení sociálních skupin české společnosti. Národohospodářská emancipace naplňovala obsah třetího období národního obrození pod označením "národohospodářské obrození české".