Margaret Thatcherová

MOORE, Charles. Margaret Thatcherová. 2. díl, Vše, co si přeje. Praha: NLN, 2016. ISBN 978-80-7422-315-0.

Autorizovaná biografie Margaret Thatcherové přináší neobyčejně barvitý obraz života jedné z nejmocnějších žen v historii lidstva.

Fascinující pohled na intimní aspekty přeměny Velké Británie a světa ve druhé polovině 20. století vychází z mnoha dosud neznámých pramenů: osobních dopisů, deníků i výpovědí blízkých kolegů a přátel, kteří s autorem mluvili zcela otevřeně, neboť věděli, že jejich výpovědi bude publikovat až po smrti lady Thatcherové. Charles Moore ke své hrdince chová zřejmou úctu, v žádném případě však nezůstává nekritický. Svůj materiál třídí se smyslem pro detail i širší souvislosti a interpretuje jej se svébytným smyslem pro humor.