Sociologie : klíčová témata a pojmy

URBAN, Lukáš. Sociologie: klíčová témata a pojmy. Praha: Grada, 2017. ISBN 978-80-247-5774-2.

Víte, která otázka je lidskému druhu nejvlastnější? Dle mnohých je to tvůrčí otázka PROČ. Proto je až s podivem, jak málo se takto v dospělém věku ptáme. Přitom jde o otázku, kterou dokáže s radostí a upřímnou zvědavostí položit každé malé dítě… leč „disciplinovaní a systémem vyladění“ dospělí na ni ne vždy dokážou se stejným nadšením, přehledem a otevřeností odpovědět. Existuje ale věda, které je nepochybující splývání s dobou programově protivné, která na mnohá „proč“ kriticky odpovídá a nová „proč“ s jistou škodolibostí formuluje. Vydejte se proto spolu s námi na úžasnou cestu za poznáním tohoto vědního oboru – za poznáním sociologie. Budeme vám vyprávět atraktivní vědecký příběh o moderní společnosti, v němž se jistě každý najde a třeba ho i využije ve svém všedním životě.