Správné návyky kouče : říkejte méně, žádejte více a změňte způsob vedení

BUNGAY STANIER, Michael. Správné návyky kouče: říkejte méně, žádejte více a změňte způsob vedení. Praha: Dobrovský, 2017. Knihy Omega. ISBN 978-80-7390-472-2.

Autor má s koučováním dlouholeté zkušenosti – vedl více než 10 000 zaneprázdněných manažerů z celého světa a učil je každodenním praktickým dovednostem lídrů. Bungay Stanier odhaluje, jak uvolnit potenciál vašich zaměstnanců. Svou filozofii shrnul do několika základních otázek, které ukazují, jak dosáhnout skvělých výsledků.

- V každém rozhovoru jít rovnou k věci
- Mít přehled a správně reagovat při komunikaci
- Ušetřit drahocenné minuty pro sebe
- A tím hodiny času pro ostatní
- Správně se orientovat v mezilidských vztazích
- A konečně najít nejpřínosnější řešení
Dynamická sekce otázky a odpovědi popíše staré zvyky a nastartuje nové chování. Kniha promění vaše pracoviště z dobrého ve skvělé.

Michael Bungay Stanier rozdělil nejpodstatnější informace o koučování do sedmi klíčových otázek. Pokud si zcela osvojíte jeho jednoduchou a zároveň důmyslnou techniku, zabijete dvě mouchy jednou ranou. Svým zaměstnancům a kolegům poskytnete mnohem účinnější podporu. Možná také zjistíte, že dokážete být sami sobě tím nejlepším koučem.