25. 10. 2017: Seminář „Ekonomické indikátory na dlani“ (CIKS)

Představení a ukázky práce s licencovanými databázemi OECD iLibraryPassport, které poskytují údaje o ekonomických indikátorech včetně dalších zajímavých statistických ukazatelů, zpráv a analýz. Ukážeme vám, jak jednoduše získat statistické údaje, převádět je do grafů a následně je dodatečně upravovat podle aktuálních požadavků přímo v rozhraní dané databáze. Výklad bude také doplněn stručným přehledem volně dostupných informačních zdrojů k tématu a informacemi o přístupu k tištěným dokumentům z produkce OECD.

Seminář Ekonomické indikátory na dlani se koná ve středu 25. října od 9:15 v Klubu knihovny na Žižkově.

Chcete-li dostávat informace o dalších seminářích knihovny, vyplňte prosím jednoduchý formulář dostupný zde.