Seminář „Citační rejstříky – vyhledávání v databázích Web of Science a Scopus“

16. října
2018

Citační rejstříky jsou specifické databáze mapující citovanost jednotlivých autorů a časopisů. Díky poměrně přísnému výběru, kterým procházejí časopisy a konference zařazené do citačních rejstříků, obsahují výsledky hledání obvykle kvalitnější články než při vyhledávání jinde. Témata semináře: Web of Science – vyhledávání v jedné z největších a nejvlivnějších databází vědecké literatury, pokročilé vyhledávání vědecké literatury a jeho analýza, výsledky vědců – Citation Report a H-index, principy fungování služby ResearcherID, vyhledávání v databázi Journal Citation Reports, Scopus – stručná informace a porovnání s Web of Science.

Seminář Citační rejstříky – vyhledávání v databázích Web of Science a Scopus se koná v úterý 16. října 2018 od 12:45 v Klubu knihovny na Žižkově.

Seminář je zdarma a není třeba se registrovat. Chcete-li dostávat informace o dalších seminářích knihovny, vyplňte prosím jednoduchý formulář dostupný zde.