Od 20. 4. otevřena možnost půjčování knih /po-pá 10-15/

Od 20. 4. 2020 otevíráme pro studenty a akademické pracovníky VŠE možnost vypůjčit si knihy z knihovny VŠE. Knihovnu bude možné navštívit pouze pro vyzvednutí objednaných knih. Studijní knihovna Jižní Město a studovna na Žižkově budou i nadále uzavřeny.

Co a jak si můžete půjčit

Objednávat v katalogu knihovny můžete

• knihy umístěné ve skladu na Žižkově,
  • krátkodobé výpůjčky ze studovny na Žižkově,
  • knihy ze Studijní knihovny Jižní Město
    (ty budou k dispozici do 1 týdne od objednání, v katalogu jsou označené „Dočasně Žižkov …“).

O připravení knih budete informováni e-mailem. E-mailové zprávy si prosím přečtěte až do konce, vyhnete se zbytečnému cestování a zbytečným nedorozuměním.

Knihy budou vydávány po předchozím objednání u výpůjčního pultu na Žižkově.

Možnost vypůjčení prezenčních knih si ověřte předem na e-mailu knihovna@vse.cz.

Jak vracet knihy

Knihy vracejte výhradně do biblioboxu, který najdete naproti vrátnici ve staré budově. Bibliobox budeme vybírat každý den (podle potřeby i několikrát za den). Knihy musí být po vrácení umístěny nejméně na 72 hodin do „karantény“.

Termíny výpůjček, zpozdné

Neuhrazené poplatky z doby před uzavřením knihovny je možné zaplatit u výpůjčního pultu (preferujeme platbu kartou) nebo on-line platební bránou po přihlášení se ke svému čtenářskému účtu. Ve čtenářském účtu také najdete, dokdy máte knihy půjčené.

Hygienická opatření stále platí…

Respektujte prosím hygienická a organizační opatření, v prostorách knihovny se zdržujte pouze nezbytně nutnou dobu.

Prosím, netelefonujte – své dotazy posílejte e-mailem na adresu knihovna@vse.cz (při práci v ochranných prostředcích je telefonování obtížnější).