Knihovna

Elektronické knihy

Studujte moderně, čtěte publikace v elektronické podobě! Pro studenty a zaměstnance VŠE jsme zajistili přístup do následujících kolekcí, odkud si mohou publikaci v elektronické podobě stáhnout.

Dostupné kolekce

Pokud není uvedeno jinak, publikace jsou určeny pouze pro Vaši soukromou potřebu a nesmíte je dále šířit.

eReading.cz

  Zobrazit online
  Doporučené knihy

Studenti a zaměstnanci VŠE mají v této kolekci možnost získat zdarma vybrané publikace pro své počítače, tablety a čtečky. Pro přístup k publikacím se musíte přihlásit pomocí Shibboleth na web eReading.cz. Po prvotní registraci (tj. vytvoření uživatelského účtu) budou publikace přidány do sekce eStudovna na Vašem účtu eReading.cz. Publikace Vám na webu zůstávají k dispozici i po skončení studia, tj. není nutné si stahovat ihned i ty, které nepotřebujete.

Publikace obsahují tzv. sociální DRM, tj. nesmíte stažené publikace nikde zveřejnit! Kdo soubor na web nahrál není problém zjistit. Doporučte však svým kolegům, ať si publikaci stáhnou stejným způsobem z webu eReading.cz sami.

Levná knihovna

  Zobrazit online
  Doporučené knihy

Platforma Levná knihovna nabízí půjčování českých odborných elektronických knih převážně z nakladatelství Aleš Čeněk. Jedná se o tituly především z oblasti práva, ekonomie, politologie, filosofie a psychologie. Fond těchto e-knih je stále doplňován.

Po prvním přihlášení uživ. jménem a heslem z ISIS je nutné vytvořit si profil a propojit ho s účtem Shibboleth (stručný návod na registraci a první použití).

E-knihy jsou určeny k online čtení v rámci WWW prohlížeče. Elektronické knihy není možno stahovat ani tisknout. E-knihu může mít půjčenou pouze jeden čtenář, na 1-14 dní podle vlastního uvážení. Výpůjčky si lze rezervovat i dopředu, podle kalendáře u knihy. Pokud není e-kniha do 3 dnů od zapůjčení otevřena, je výpůjčka stornována.

V Souborném katalogu VŠE najdete kompletní seznam dostupných publikací, zároveň i s dostupností tištěných exemplářů.

ProQuest Ebook Central

  Zobrazit online
  Doporučené knihy

Průběžně aktualizovaná kolekce více než 12 000 odborných elektronických monografií od předních světových vydavatelů, která je tematicky zaměřena na oblast účetnictví, etiky podnikání, kapitálových trhů a investic, podnikové kultury a financí, národohospodářské politiky, podnikání, lidských zdrojů, mezinárodního obchodu, marketingu a realit. Možnosti přístupu k plným textů naleznete popsány v prezentaci.

Wiley – IT obory

  Zobrazit online
  Doporučené knihy

Firma Wiley je jedním z největších světových producentů odborných vědeckých publikací především z oblasti vědy, techniky a medicíny. VŠE zakoupila od firmy Wiley pro potřeby svých zaměstnanců a studentů plné texty 8 titulů e-knih z oblasti počítačové vědy. Plný text získáte kliknutím na odkaz PDF u jednotlivých kapitol.