Zdravotnictví a právo

SVEJKOVSKÝ, Jaroslav, Petr VOJTEK a Lenka TESKA ARNOŠTOVÁ. Zdravotnictví a právo. Praha: C.H. Beck, 2016. Praktická knihovna. ISBN 978-80-7400-619-7.

Publikace s takovým rozsahem a zaměřením je první a jedinečná v naší literatuře a poskytuje nejen právníkům, ale všem, kdo působí ve zdravotnictví, tedy lékařům, zdravotnickým profesionálům, pracovníkům managementu zdravotnických zařízení a pojišťoven, farmaceutických firem, ale také pacientům a v neposlední řadě i studentům podrobný přehled aktuální české legislativy.
Každá část se uceleným a velmi přehledným způsobem věnuje danému tématu, ať se jedná o problematiku poskytovatelů zdravotnických služeb, zdravotního pojištění, zdravotnických pracovníků, léčiv, ale také otázky správních deliktů, občanskoprávní či trestní odpovědnosti. Rozsáhlá část je věnována klíčovému vztahu ve zdravotnictví, tedy vztahu pacienta – občana a poskytovatele – zdravotnického zařízení – lékaře, zdravotníka.
Předností knihy je skutečnost, že autorský tým je tvořen významnými právníky a experty s dlouholetou profesní zkušeností, kterou uplatnili při psaní této knihy.