Základy odborné práce

RADVÁKOVÁ, Věra a Tomáš SIGMUND. Základy odborné práce. Praha: Oeconomica, 2016. ISBN 978-80-245-2162-6.

Netradiční publikace je určená studentům vysokých škol i odborné veřejnosti. Slouží jako příručka, která vede k uspořádání odborné práce od prvotní motivace až k vlastnímu odevzdání hotového textu. Pokouší se zachytit jak technické zvládnutí, tak přesahující oblasti: informační etiku, otázky myšlení v systémech, jazykovou a rétorickou výbavu autora. Jednotlivé kapitoly je možné číst nezávisle na sobě. Knihu lze využít i jako pomůcku, do které se nahlíží v průběhu práce pro zvládnutí konkrétní problematiky. Je proto zaměřena především prakticky. Autoři však nedávají pouze návod k sepsání úspěšné odborné práce, zaměřují se i na souvislosti a snaží se vzbudit tvořivost a vlastní styl každého autora.