Salzburg

Salzburg. 2. vydání. Brno: Lingea, 2016. Lingea průvodce. Berlitz. Průvodce do kapsy. ISBN 978-80-7508-247-3.

Průvodce po Salzburgu vás stručně seznámí s historií města a provede vás po všech zajímavých místech, jichž je v tomto poměrně malém městě nebývalé množství, stejně tak tu probíhá řada kulturních akcí mezinárodního významu. Poznejte místní životní styl a kulturu, vypravte se na výlet do Alp, kterými je Salzburg obklopen, nebo si odpočiňte u šálku kávy a kousku sachru v některém z doporučených podniků. S naším průvodcem budete dokonale připraveni na všechny cestovní peripetie, informováni o možnostech ubytování, stravování atd. A určitě se neztratíte – součástí publikace je totiž několik map Salzburgu a okolí. Návštěvníky, kteří jsou v Salzburgu poprvé, naplňuje úžasem všudypřítomná vznešenost barokní městské architektury. Jen zřídka lze spatřit město, které tak harmonicky splývá s okolní přírodou. I když se město nejvíce proslavilo jako rodiště Wolfganga Amadea Mozarta, jeho kulturní odkaz je mnohem bohatší. Salzburg se řadí mezi přední světová festivalová města a soupeří s Vídní o pozici rakouského hlavního města kultury a umění.