Finanční matematika v praxi

ŠOBA, Oldřich a Martin ŠIRŮČEK. Finanční matematika v praxi. 2., aktualizované a rozšířené vydání. Praha: Grada, 2017. Partners. ISBN 978-80-271-0250-1.

Kniha se komplexně a prakticky věnuje všem klíčovým oblastem finanční matematiky, používaným při řízení osobních financí a v podnikové sféře. Nejvýraznější změny nového vydání se týkají investic na dluhopisovém trhu, akciovém trhu a operací na měnovém trhu. Autoři reflektují aktuální dění na trzích a vysvětlují jeho důsledky pro investory.
Všechna témata finanční matematiky jsou v knize vysvětlena na praktických příkladech a ukázkách. Každá kapitola je navíc doplněna o výukové video, které je volně ke shlédnutí na internetu. Základní výhodou knihy je velká srozumitelnost a praktičnost. Ocení ji každý, kdo chce finanční matematiku používat ve svůj prospěch, ať už v podnikové praxi nebo v osobním životě, například studenti vysokých škol ekonomického zaměření, investoři a pracovníci finančních institucí a podnikové sféry.