Studijní knihovna Jižní Město (SKJM)

Studovny i veškeré služby mohou využívat pouze registrovaní uživatelé s platnou školní identifikační kartou nebo externí uživatelé s průkazem D. Registrovat se můžete osobně u výpůjčního pultu v knihovně na Žižkově nebo na Jižním Městě, externí uživatelé se registrují pouze na Žižkově.

Při vstupu do studovny je třeba se identifikovat ID kartou a je vhodné odložit kabáty a větší tašky v šatně školy, nebo do skříněk v prostoru knihovny. Klíčky získáte u informačního pultu na základě načtení vaší identifikační karty.

Poskytujeme:

  • výpůjčky domů (absenční) a do studovny (prezenční)
  • přístup do elektronických informačních zdrojů
  • přehledy literatury k jednotlivým předmětům vyučovaným na Jižním Městě
  • počítače s přístupem na internet a k vyhledávání v elektronických informačních zdrojích
  • wifi (Eduroam)
  • konzultace s knihovníkem
  • úvodní exkurze v knihovně
  • tisk a skenování
  • vložení peněz na ID kartu pro kopírování a tisk

Provozní doba studijní knihovny Jižní Město

Provozní doba tento týden

pondělí zavřeno
úterý zavřeno
středa zavřeno
čtvrtek zavřeno
pátek zavřeno

Běžná provozní doba

pondělí 10:30–18:30
úterý 8:30–16:30
středa 10:30–18:30
čtvrtek 10:30–18:30
pátek 8:30–16:30

Rozdělení knihovny

U informačního pultu v přední části Hlavní studovny můžete získat informace o fondech a službách knihovny, pomůžeme vám při vyhledávání v katalogu a objednávání či vyhledání materiálů, nebo vám půjčíme sluchátka.
Vedle informačního pultu je k dispozici počítač a síťová tiskárna.

V Hlavní studovně jsou ve volném výběru dostupné knihy a skripta, časopisy a denní tisk, slovníky a encyklopedie. Fond Hlavní studovny tvoří především literatura k předmětům vyučovaným na Jižním Městě.

Studovna je vybavena počítači s přístupem do Souborného katalogu VŠE a dalšími počítači s přístupem na internet. V zadní části studovny jsou umístěny dva stolní skenery.

Jazyková studovna je určena zejména pro samostudium cizích jazyků. K dispozici je 20 počítačů a knihovní fond obsahující jazykové učebnice, periodika, slovníky, lexikony, encyklopedie, multimediální programy a starší audiokazety.

Dostupné materiály

Knihy ve studovnách jsou k dispozici ve volném výběru pro prezenční studium (knihy označené červeným štítkem nahoře na hřbetu) nebo k vypůjčení na 1 měsíc domů (absenčně) u informačního pultu v přední části studovny. Knihy pro absenční výpůjčku si lze rovněž objednat v Souborném katalogu VŠE.

Starší ročníky novin a časopisů si lze u informačního pultu objednat do studovny ze skladu.

Kde nás najdete

Suterén budovy B, vchod č. dveří 0158, Ekonomická 957, 140 00 Praha 4 – Jižní Město