Elektronické knihy

Studujte moderně, čtěte publikace v elektronické podobě! Pro studenty a zaměstnance VŠE jsme zajistili přístup do následujících kolekcí, odkud si mohou publikaci v elektronické podobě stáhnout.

Pokud není uvedeno jinak, publikace jsou určeny pouze pro Vaši soukromou potřebu a nesmíte je dále šířit.

Ucelené kolekce

ProQuest Ebook Central

Kolekce více než 170 000 elektronických knih od předních světových vydavatelů, která pokrývá následující tematické oblasti: umění, obchod a podnikání, vzdělávání, zdraví a medicína, dějiny, právo, literatura a lingvistika, náboženství a filozofie, věda a technologie, společenské vědy.
Zobrazit online

Cambridge Books Online

Z kolekce Cambridge Books Online jsou uživatelům z VŠE dostupné vybrané tituly, které se obsahově zaměřují na oblast politologie, mezinárodních vztahů a mezinárodní ekonomie.
Zobrazit online

Oxford Handbooks Online

Odborné recenzované elektronické příručky z oblasti ekonomiky, financí, podnikání a řízení. Příručky z kolekce „Business and Management“ jsou přístupné neomezeně, v rámci kolekce „Economics and Finance“ jsou k dispozici materiály vytvořené v letech 2018 – 2019.
Zobrazit online

Výběr konkrétních publikací

Levná knihovna

Platforma Levná knihovna nabízí půjčování českých odborných elektronických knih převážně z nakladatelství Aleš Čeněk. Jedná se o tituly především z oblasti práva, ekonomie, politologie, filosofie a psychologie. Fond těchto e-knih je stále doplňován.
Zobrazit online

Po prvním přihlášení uživ. jménem a heslem z InSIS je nutné vytvořit si profil a propojit ho s účtem Shibboleth (stručný návod na registraci a první použití).

E-knihy jsou určeny k online čtení v rámci WWW prohlížeče. Elektronické knihy není možno stahovat ani tisknout. E-knihu může mít půjčenou pouze jeden čtenář, na 1-14 dní podle vlastního uvážení. Výpůjčky si lze rezervovat i dopředu, podle kalendáře u knihy. Pokud není e-kniha do 3 dnů od zapůjčení otevřena, je výpůjčka stornována.

V Souborném katalogu VŠE najdete kompletní seznam dostupných publikací, zároveň i s dostupností tištěných exemplářů.

Wiley – IT obory

Firma Wiley je jedním z největších světových producentů odborných vědeckých publikací především z oblasti vědy, techniky a medicíny. VŠE zakoupila od firmy Wiley pro potřeby svých zaměstnanců a studentů plné texty 8 titulů e-knih z oblasti počítačové vědy. Plný text získáte kliknutím na odkaz PDF u jednotlivých kapitol.

Přehled dostupných titulů

Bai, Y. Practical Database Programming with Visual Basic.NET. Hoboken, NJ, USA: Wiley & Sons, Inc. 2012.
Bauer, E., Zhang, X., & Kimber, D. A. Practical System Reliability. Hoboken, NJ, USA: John Wiley & Sons, Inc. 2009.
Boddy, R., & Smith, G. Effective experimentation : for scientists and technologists. Chichester West Sussex U.K.: John Wiley & Sons, Inc. 2010.
Buyya, R., Broberg, J., & Goscinski, A. Cloud computing : principles and paradigms. Hoboken N.J.: John Wiley & Sons, Inc. 2011.
Gardner, S., Birley, S. Blogging for Dummies. Hoboken, NJ, USA: Wiley Publishing, Inc. 2010.
Göker, A., & Davies, J. Information retrieval : searching in the 21st century. Chichester U.K.: John Wiley & Sons, Inc. 2009.
Hamel, L. Knowledge Discovery with Support Vector Machines. Hoboken, NJ, USA: John Wiley & Sons, Inc. 2009.
Jain, R. K., Triandis, H. C., & Weick, C. W. Managing Research, Development, and Innovation. Hoboken, NJ, USA: John Wiley & Sons, Inc. 2010.
Jarman, K. H. The Art of Data Analysis. Hoboken, NJ, USA: Wiley Publishing, Inc. 2013.
Tong, H., Kumar, T. K., Huang, Y. Developing Econometrics. Chichester, UK: John Wiley & Sons, Ltd. 2011.
Tsiptsis, K., & Chorianopoulos, A. Data Mining Techniques in CRM. Chichester, UK: John Wiley & Sons, Ltd. 2010.
Tufféry, S. Data Mining and Statistics for Decision Making. Chichester, UK: John Wiley & Sons, Ltd. 2011.

EBSCO eBooks – vybrané tituly

Na platformě EBSCO eBooks je uživatelům z VŠE dostupných 31 titulů nakoupených v rámci uživateli řízeného nákupu v roce 2017.
Zobrazit online

Elsevier – vybrané tituly

Vydavatelství Elsevier zpřístupnilo na platformě Science Direct po dobu 60 dní od 25. 3. 2020 bezplatně všechny své učebnice.

Zobrazit online

Zkušební přístup IGI Global

Do 31. 5. 2020 mají všichni uživatelé z Vysoké školy ekonomické v Praze možnost využít zkušební přístup do informačního zdroje IGI Global Platform, který zpřístupňuje kompletní kolekci odborných elektronických knih, časopisů a online přednášek z oblasti společenských i přírodních věd z produkce mezinárodního vydavatelství IGI Global.

Zobrazit online