Elektronické knihy

Studujte moderně, čtěte publikace v elektronické podobě! Pro studenty a zaměstnance VŠE jsme zajistili přístup do následujících kolekcí, odkud si mohou publikaci v elektronické podobě stáhnout.

Pokud není uvedeno jinak, publikace jsou určeny pouze pro Vaši soukromou potřebu a nesmíte je dále šířit.

Ucelené kolekce

ProQuest Ebook Central

Kolekce více než 170 000 elektronických knih od předních světových vydavatelů, která pokrývá následující tematické oblasti: umění, obchod a podnikání, vzdělávání, zdraví a medicína, dějiny, právo, literatura a lingvistika, náboženství a filozofie, věda a technologie, společenské vědy.
Přejít do ProQuest Ebook Central

Cambridge Books and Textbooks

Kompletní kolekce elektronických učebnic a vybrané plné texty odborných elektronických knih, které se obsahově zaměřují na oblast matematiky, politologie, mezinárodních vztahů, mezinárodní ekonomie, společenských věd, statistiky a pravděpodobnosti, z produkce Cambridge University Press.
Elektronické knihy a učebnice jsou dostupné v rámci platformy Cambridge Higher Education (https://www.cambridge.org/highereducation/). V případě, že chcete hledat pouze v předplacených materiálech VŠE, je nutné označit volbu „Only search content I have access to“ u vyhledávacího okénka.
Přejít do Cambridge Higher Education

Oxford Handbooks Online

Odborné recenzované elektronické příručky z oblasti ekonomiky, financí, podnikání a řízení. Příručky z kolekce „Business and Management“ jsou přístupné neomezeně, v rámci kolekce „Economics and Finance“ jsou k dispozici materiály vytvořené v letech 2018 – 2023.
Přejít do Oxford Handbooks

E-knihy De Gruyter

Kolekce elektronických knih vydavatelství De Gruyter z oblasti podnikání, managementu, ekonomie, politické ekonomie, práva, financí a počítačové vědy, doplněná publikacemi prestižních univerzitních vydavatelství.
Přejít na e-knihy De Gruyter

Emerald eBooks

Elektronické knihy vydavatelství Emerald z oblasti obchodu, managementu, ekonomie a sociálních věd.
Elektronické knihy jsou dostupné v rámci platformy Emerald Insight. V případě, že chcete hledat pouze v předplacených materiálech VŠE, je nutné označit volbu „Book part“ u vyhledávacího okénka.
Kompletní přehled všech dostupných tematických edic e-knih na platformě Emerald Insight:
https://www.emerald.com/insight/content/books
Přejít na e-knihy Emerald

Výběr konkrétních publikací

Wiley – IT obory

Firma Wiley je jedním z největších světových producentů odborných vědeckých publikací především z oblasti vědy, techniky a medicíny. VŠE zakoupila od firmy Wiley pro potřeby svých zaměstnanců a studentů plné texty 8 titulů e-knih z oblasti počítačové vědy. Plný text získáte kliknutím na odkaz PDF u jednotlivých kapitol.

Přehled dostupných titulů

Bai, Y. Practical Database Programming with Visual Basic.NET. Hoboken, NJ, USA: Wiley & Sons, Inc. 2012.
Bauer, E., Zhang, X., & Kimber, D. A. Practical System Reliability. Hoboken, NJ, USA: John Wiley & Sons, Inc. 2009.
Boddy, R., & Smith, G. Effective experimentation : for scientists and technologists. Chichester West Sussex U.K.: John Wiley & Sons, Inc. 2010.
Buyya, R., Broberg, J., & Goscinski, A. Cloud computing : principles and paradigms. Hoboken N.J.: John Wiley & Sons, Inc. 2011.
Gardner, S., Birley, S. Blogging for Dummies. Hoboken, NJ, USA: Wiley Publishing, Inc. 2010.
Göker, A., & Davies, J. Information retrieval : searching in the 21st century. Chichester U.K.: John Wiley & Sons, Inc. 2009.
Hamel, L. Knowledge Discovery with Support Vector Machines. Hoboken, NJ, USA: John Wiley & Sons, Inc. 2009.
Jain, R. K., Triandis, H. C., & Weick, C. W. Managing Research, Development, and Innovation. Hoboken, NJ, USA: John Wiley & Sons, Inc. 2010.
Jarman, K. H. The Art of Data Analysis. Hoboken, NJ, USA: Wiley Publishing, Inc. 2013.
Tong, H., Kumar, T. K., Huang, Y. Developing Econometrics. Chichester, UK: John Wiley & Sons, Ltd. 2011.
Tsiptsis, K., & Chorianopoulos, A. Data Mining Techniques in CRM. Chichester, UK: John Wiley & Sons, Ltd. 2010.
Tufféry, S. Data Mining and Statistics for Decision Making. Chichester, UK: John Wiley & Sons, Ltd. 2011.

EBSCO eBooks – vybrané tituly

Na platformě EBSCO eBooks je uživatelům z VŠE dostupná kolekce Harvard Business Press a 31 titulů nakoupených v rámci uživateli řízeného nákupu.
Přejít do EBSCO eBooks (Harvard Business Press)

Přejít do EBSCO eBooks (vybrané tituly)