Knihovna Žižkov

Studovny i veškeré služby mohou využívat pouze registrovaní uživatelé s platnou školní identifikační kartou nebo průkazem externího uživatele D. Registrovat se můžete osobně u výpůjčního pultu v knihovně na Žižkově nebo na Jižním Městě. Registraci si můžete vyplnit i online. Externí uživatelé se mohou registrovat pouze v knihovně na Žižkově (průkaz uživatele jim bude následně vyhotoven v Centru informatiky). Pro jednorázový vstup bez registrace si lze u výpůjčního pultu vypůjčit kartu hosta (pozor, neopravňuje k přístupu na internet a k elektronickým informačním zdrojům).

Při vstupu do studovny je třeba se identifikovat ID kartou, a to přiložením karty na čtecí zařízení. Před vstupem do studoven je vhodné odložit kabáty a větší tašky v šatnách školy, nebo do samoobslužných skříněk v knihovně.

Poskytujeme

  • výpůjčky domů (absenční) a do studovny (prezenční)
  • přístup do elektronických informačních zdrojů
  • počítače s přístupem na internet a k vyhledávání v elektronických informačních zdrojích
  • wifi (Eduroam)
  • konzultace s knihovníkem
  • úvodní exkurze v knihovně
  • kopírování, tisk a skenování
  • vložení peněz na ID kartu pro kopírování a tisk

Provozní doba knihovny Žižkov

Provozní doba tento týden

pondělí zavřeno
úterý zavřeno
středa zavřeno
čtvrtek zavřeno
pátek zavřeno

Běžná provozní doba

pondělí 9:00–19:00
úterý 8:00–19:00
středa 8:00–19:00
čtvrtek 8:00–19:00
pátek 8:00–18:00

Rozdělení knihovny

Ve veřejně přístupné hale u výpůjčního pultu je k dispozici 1 kopírka pro samoobslužné kopírování, 1 síťová tiskárna a počítače s přístupem do Souborného katalogu VŠE a školní sítě.

U výpůjčního a informačního pultu se můžete registrovat, vypůjčit si a vrátit knihy, získáte zde informace o fondech a službách knihovny, pomůžeme vám při vyhledávání v katalogu a objednávání či vyhledání materiálů, půjčíme sluchátka a je zde možné i dobití kreditu pro kopírování a tisk.

Ve studovně máte možnost použít kopírky nebo skenery. V zadní části je umístěna počítačová studovna s počítači připojenými na internet, určenými zejména k práci s elektronickými informačními zdroji, a síťová tiskárna a čtyři menší studovny pro týmovou práci.

Dostupné materiály

Knihy určené pro výpůjčky domů jsou uloženy ve skladu knihovny (Knihovna Žižkov – sklad) a je nutné je objednat prostřednictvím on–line katalogu. Knihy jsou připraveny k vyzvednutí u výpůjčního pultu, uživatel je informován e-mailem, že si může objednané dokumenty vyzvednout (během provozní doby jsou knihy připraveny zpravidla do 30 minut po objednání).

Ve studovně a čítárně jsou dostupné nejrůznější druhy materiálů – skripta, odborná literatura česká i cizojazyčná, časopisy a denní tisk v několika jazycích, working papers, statistiky, sbírky zákonů, slovníky, encyklopedie, materiály OECD, OSN, ILO, Světové banky, MMF, ČNB a dalších institucí.

Knihy ve studovně jsou k dispozici ve volném výběru, část z nich si lze vypůjčit i domů buď u informačního pultu, nebo je možné si je objednat v katalogu knihovny.

Starší ročníky novin a časopisů si lze u informačního pultu objednat do studovny ze skladu. Je třeba vyplnit objednací lístek a titul je potom dodán ze skladu na Žižkově do 20 minut, ze skladu na Točné zpravidla do 15 pracovních dnů (uživatel je informován e-mailem). Umístění jednotlivých výtisků je uvedeno v katalogu knihovny.

Kde nás najdete

Mezanin Staré budovy, Náměstí W. Churchilla 4, 130 67 Praha 3