Statistická data

Statistická data jsou dostupná především v předplacených elektronických informačních zdrojích IMF eLibrary, OECD iLibrary a Passport a Statista.

Mnoho českých a zahraničních institucí a organizací poskytuje statistická data volně na internetu. Jedná se hlavně o data statistických úřadů jednotlivých zemí světa, významných mezinárodních organizací nebo dalších státních institucí z různých rezortů (přehled zdrojů pro statistiku).

Tištěné publikace je možné vyhledat v katalogu s využitím vyhledávání z různých polí, při kterém lze například kombinovat zaměření a typ publikace.

Velké množství statistických dat v tištěné formě má VŠE ve svém knihovním fondu díky statutu depozitní knihovny OECD, Světové banky a Evropské banky pro obnovu a rozvoj.

Publikace z volného výběru ve studovnách lze vyhledat podle štítku na hřbetu knihy, který označuje, o čem kniha pojednává (vyjádřeno číselně), s doplněním zpravidla prvními třemi písmeny příjmení autora. Spolu s barevným rozlišením vás naviguje po studovně až k nalezení příslušného svazku.