Citace

Jak správně citovat ve všech typech odborných textů? Na těchto stránkách jsme pro vás připravili podrobné návody k citování různých typů dokumentů. Dozvíte se, jaké principy dodržet, na co si dávat pozor a čeho se vyvarovat.

Jak začít s citováním

  1. Ujistěte se, že víte, proč citovat a jak vypadá citace

  2. Zjistěte si, jaký citační styl vaše fakulta používá a jak tento citační styl vypadá

  3. Ověřte, kdy a co citovat, abyste se vyhnuli plagiátorství

Citační styly na VŠE

APA 7

Citační styl APA 7 je preferovaným citačním stylem na VŠE a lze jej využívat při psaní závěrečných i seminárních prací, též jde o mezinárodně uznávaný citační styl využívaný v řadě odborných časopisů.

Příklady citací Více informací

ČSN ISO 690

Styl ČSN ISO 690 lze využívat při psaní závěrečných i seminárních prací na většině fakult VŠE (FFÚ, FMV, FIS, NF, FM). Na VŠE se ISO 690 používá v tzv. Harvardském stylu či s číselnými odkazy.

Příklady citací Více informací

Další citační styly

S dalšími citačními styly se setkáte především v situaci, kdy budete chtít vydat odborný článek. Každý vydavatel časopisu definuje, v jakém stylu mají být citace uváděny.

Více informací

Citační manažery

Existují nástroje, s nimiž při psaní kvalifikačních prací výrazně ušetříte čas, a to jak při tvorbě záznamů a citací v textu, tak při generování závěrečného seznamu použité literatury. Do této kategorie patří zejména citační manažery. Zobrazit více informací

FAQ

Připravili jsme pro vás odpovědi na často kladené dotazy:

 

Něco mi tu chybí

Pokud si nejste jisti citací konkrétního dokumentu nebo zde postrádáte důležité informace, domluvte se s vedoucím své práce, napište na iservis@vse.cz, nebo využijte následující formulář.

    S čím potřebujete poradit?
    captcha