9. 5. – Den Evropy: koncert, diskuse o budoucnosti Evropy a geolokační hra v Praze

U příležitosti Dne Evropy připravily evropské instituce řadu zajímavých aktivit. Vybíráme pro vás tři, které považujeme za nejzajímavější:

  • V neděli 9. května od 19 hodin do půlnoci proběhne Hudební den Evropy – Evropský parlament ve Francii spolu s partnery připravují velkolepou hudební cestu přes 15 koncertů a rozhovorů s umělci z různých zemí. Živé vysílání v sobotu od 19:00 zde.
  • Od 9. května si můžete zahrát geolokační hru v Praze, která vás provede mj. kolem Agentury pro evropský globální navigační družicový systém GSA, která sídlí v Praze (odtud se řídí evropský navigační systém Galileo). Více informací zde.
  • V pondělí 10. května od 17:30 se můžete zúčastnit debaty z cyklu Café Evropa na téma „Evropa dnes a zítra“. Na tyto debaty jsou vždy zváni velmi zajímaví hosté. Sledujte na www.cafeevropa.cz.

Stránky věnované oslavám Dne Evropy: https://europeday.europa.eu/index_cs

Věděli jste…

Věděli jste, že Centrum informačních a knihovnických služeb VŠE je jedním z osmi Evropských dokumentačních středisek v ČR? Střediska jsou vybavena oficiálními publikacemi Evropské komise a jsou napojena na intranet Evropské komise a prostřednictvím tohoto spojení mohou díky svému privilegovanému přístupu objednávat větší množství těchto publikací dle zájmu a potřeb svých uživatelů.