Začíná Open Science Week, připojte se na zajímavé přednášky po celé republice

Myšlenka otevřené vědy získává na popularitě mimo jiné díky každoročnímu týdnu otevřeného přístupu (Open Access Week), týdnu, kdy většina vysokých škol i dalších institucí (např. AV ČR) pořádala pro své vědce a studenty akce zaměřené na různá témata z oblasti otevřené vědy.

Pracovní skupina Open Science, která funguje jako součást Asociace knihoven vysokých škol, připravila letos celorepublikový program Open Science Week 2023. Z knihovny VŠE se na přípravách podílely kolegyně, které poskytují na VŠE podporu v oblasti open science.

Tato akce přináší týden nabitý tématy spojenými s otevřenou vědou (Open Science), správou výzkumných dat (Research Data Management), otevřeným přístupem (Open Access), občanskou vědou (Citizen Science) a právními aspekty otevřené vědy. Instituce z celé České republiky poprvé spojily své síly, aby nabídly jedinečný zážitek.

Jedná se o pestrý intelektuální road trip po České republice. Dnešní start v Praze („Open Science, jak začít?“) je první zastávkou na cestě, která pokračuje do Ostravy (Správa výzkumných dat), Brna (Otevřená věda a právo: Jak se neztratit v džungli?), Liberce (Open Access: i v dobrém časopise je možné publikovat zdarma) a  Olomouce (Ozvěny Open Science a Citizen Science ve vědecké komunitě). Každý den, každé město představuje jiný pohled na otevřenou vědu.

Nechte se inspirovat příspěvky nejen českých, ale i světových odborníků. Open Science Week 2023 nabídne inspirativní přednášky, praktické ukázky, sdílení hodnotných zkušeností a živé diskuse. Je to nejen týden, kdy se učíme, ale i týden, kdy spojujeme komunity a společně vytváříme vizi budoucnosti.

Veškeré informace naleznete na stránkách Asociace knihoven vysokých škol: