Provoz knihovny od pondělí 17. 5. 2021

Od 17. 5. 2021 otvíráme studovnu na Žižkově. Knihovna VŠE je také stále otevřena pro vracení knih a pro vyzvedávání předem objednaných knih, samozřejmě při respektování všech protiepidemických opatření platných v ČR. Při vstupu do prostor VŠE je nutné také respektovat platná opatření rektorky.

Maximální počet návštěvníků studovny (dodržení bezpečných vzdáleností) celkem 28. Maximální počet osob v počítačové studovně 4.

Návštěva studovny bude umožněna za těchto podmínek:

• Vstup do studovny bude možný pouze s platnou identifikační kartou VŠE nebo kartou externího uživatele knihovny.
  • Před vstupem do studovny je nutné předložit
    • potvrzení vystavené poskytovatelem zdravotních služeb o tom, že prodělali v posledních 90 dnech Covid-19 (uplynula doba izolace podle platného mimořádného opatření MZ ČR, a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 90 dní) nebo
    • certifikát MZ ČR o očkování proti Covid -19 (od aplikace druhé dávky očkovací látky, resp. od aplikace první dávky v případě jednodávkového schématu uplynulo nejméně 14 dnů).
  • Po celou dobu návštěvy studovny je povinné používat ochranu dýchacích cest respirátorem třídy nejméně FFP2 a dodržovat doporučené rozestupy.

K dispozici: kopírky, síťové tiskárny, skenery, dobíjení karet pro tisk.

Uzavřeny zůstávají skupinové studovny a odpočinkové zóny ve studovně.

Půjčování, vracení

Pro vrácení či vyzvednutí objednaných knih není nutné se prokazovat testem či jiným potvrzením.

Objednané knihy si můžete vyzvednout od pondělí do pátku vždy od 9 do 16h u výpůjčního pultu v knihovně na Žižkově. Před vyzvednutím prosím vyčkejte na e-mail s potvrzením, že je kniha připravena.

Pokud jsou na vašem účtu neuhrazené poplatky (např. za rezervaci knihy) lze je zaplatit on-line platební bránou (po přihlášení ke svému účtu) ještě před vyzvednutím knihy nebo hotově při převzetí knihy.

Vracení knih preferujeme do biblioboxu umístěného u vchodu do Staré budovy, knihy můžete vracet i u výpůjčního pultu.

Prodloužení

Od 3. 5. 2021 již nejsou vypůjčené knihy automaticky prodlužovány. U pozdě vrácených knih budou účtovány poplatky z prodlení.

Pro písemnou komunikaci používejte prosím adresu knihovna@vse.cz.

Další informace o provozu

• Knihovna na Jižním Městě je do odvolání uzavřena. Knihy objednané z Jižního Města jsou připraveny k vyzvednutí na Žižkově do deseti pracovních dnů (vyčkejte na informační mail).
  • Nové registrace externích uživatelů jsou možné pouze v úterý do 13:30 hod v návaznosti na provozní dobu Správy karet.
  • Při návštěvě knihovny stále platí povinnost použít dezinfekci na ruce, po celou dobu návštěvy mít nasazený respirátor a dodržovat bezpečné rozestupy. V knihovně se prosím zdržujte pouze po nezbytně nutnou dobu.

Děkujeme, že opatření dodržujete a chováte se ohleduplně.