Provoz knihovny od 12. 4. 2021

Od 12. 4. 2021 je knihovna v souladu s protiepidemickými opatřeními platnými v ČR otevřena pouze pro vyzvedávání předem objednaných knih, studovny jsou uzavřeny.

Půjčování

Objednané knihy si můžete vyzvednout od pondělí do pátku vždy od 9 do 16h u výpůjčního pultu v knihovně na Žižkově. Před vyzvednutím prosím vyčkejte na e-mail s potvrzením, že je kniha připravena.

Pokud jsou na vašem účtu neuhrazené poplatky (např. za rezervaci knihy) lze je zaplatit on-line platební bránou (po přihlášení ke svému účtu) ještě před vyzvednutím knihy nebo hotově při převzetí knihy.

Vracení

Vracení knih preferujeme do biblioboxu umístěného u vchodu do Staré budovy, příp. vlevo od vstupu do knihovny na Jižním Městě. Výjimečně lze knihy vrátit i u výpůjčního pultu.

Prodloužení

Vypůjčené dokumenty s datem vrácení v dubnu 2021 byly prodlouženy do 11. 5. 2021. Prodloužení se netýká knih rezervovaných a knih již dříve upomínaných. Knihy není možné prodlužovat těm, kteří mají přerušené nebo ukončené studium.

Od 3. 5. 2021 již nebudou vypůjčené knihy automaticky prodlužovány. U pozdě vrácených knih budou účtovány poplatky z prodlení.

Další informace o provozu

• Knihovna na Jižním Městě je do odvolání uzavřena. Knihy objednané z Jižního Města jsou připraveny k vyzvednutí na Žižkově do deseti pracovních dnů (vyčkejte na informační mail).
  • Nové registrace externích uživatelů v současné době neprobíhají.

Při návštěvě knihovny stále platí povinnost použít dezinfekci na ruce, po celou dobu návštěvy mít nasazený respirátor a dodržovat bezpečné rozestupy. V knihovně se prosím zdržujte pouze po nezbytně nutnou dobu.

Děkujeme, že opatření dodržujete a chováte se ohleduplně.