První seminář v tomto semestru, novinky a plán seminářů

Jako každý semestr vám knihovna VŠE nabízí řadu seminářů, které vás naučí správně citovat nebo efektivně hledat v různých e-zdrojích.

Začínáme tento čtvrtek 29. 9. 2022 inovovaným seminářem Citace pro začátečníky. Je určen především pro studenty prvních ročníků, kteří byli doposud zvyklí ze střední školy na trochu jiný způsob práce se zdroji. Požadavky vysoké školy jsou větší, a na semináři vás provedeme všemi hlavními úskalími. Proběhne online v týmu Semináře knihovny v Microsoft Teams od 13 hodin. Připojit se můžete zde.

Z dalších seminářů se můžete těšit na nový seminář věnovaný vyhledávání pro pokročilé – podíváme se na to, jak správně vyhledávat pro literature review. Kromě toho máme připravené nové semináře pro Inovační týden (čekáme ještě na potvrzení od přednášejících).
Předběžný plán seminářů na celý semestr:
  1. Citace pro začátečníky
  2. Zotero
  3. Vyhledávání v EIZ
  4. Data o firmách
  5. Kde získat důvěryhodná data (statistické databáze) zaměřeno na data o trzích, zboží a spotřebitele
  6. Inovační týden
  7. Citační rejstříky Web of Science a Scopus
  8. Kde získat důvěryhodná data (statistické databáze) zaměřeno na demografická data a makroekonomické ukazatele
  9. Citace prakticky: ISO 690; Citace prakticky APA7
  10. Vyhledávání pro pokročilé: jak dělat literature review