Jak si půjčit nebo rezervovat knihu

Všichni uživatelé knihovny použijí pro přihlášení do knihovního systému uživatelské jméno a heslo do InSIS (přístupové údaje do InSIS spravuje Centrum informatiky, kontaktní místo Pracoviště správy identifikačních karet).

Dokument z uzavřených skladů

který si chcete zapůjčit domů nebo si jej rezervovat, je nutné objednat prostřednictvím on-line katalogu:

• přihlásíte se uživatelským jménem a heslem
  • vyhledáte požadovaný titul
  • zobrazíte si podrobnosti záznamu a v dolní části si vyberete, v které knihovně si chcete dokument objednat (např. Knihovna Žižkov – sklad, Knihovna JM – sklad)
  • je-li požadovaný dokument na místě, kliknete na Objednat a potvrdíte
    Kniha je připravena k vyzvednutí u výpůjčního pultu na Žižkově do 30 minut, u výpůjčního pultu na Jižním Městě do druhého dne po objednání a po 3 pracovní dny.
  • pokud je dokument vypůjčený nebo již připravený pro jiného čtenáře, je možné ho rezervovat
    Postup je podobný jako u objednávky volného exempláře (kliknete na Rezervovat), k vyzvednutí je uživatel vyzván e-mailem. Rezervovanou knihu je třeba vyzvednout do týdne. Poplatek za vyřízení rezervace činí 10,- Kč.
  • Veškeré informace o svém čtenářském kontě najdete pod tlačítkem Váš účet.

Dokument z volného výběru

ve studovnách si vyhledáte na polici podle hřbetního štítku a předáte k vypůjčení knihovníkovi

• na Žižkově u služebního pultu za východem ze studovny
  • na Jižním Městě u výpůjčního pultu ve studovně

Výpůjční doba

je vždy uvedena v katalogu v záznamu každé jednotky. K vypůjčení knihy použijete vaši identifikační kartu.

• na 1 měsíc“ – výpůjční doba 35 dnů, možno 3x prodloužit
  • prezenční“ – půjčuje se výjimečně, výpůjčka ze studoven tzv. „přes noc“ (půjčení před koncem provozní doby, vrácení do 10:00 hod. následujícího pracovního dne). Knihy v jediném exempláři, časopisy, encyklopedie a historický fond se nepůjčují. Výpůjčku nelze prodloužit. Knihovna nemá povinnost knihy z prezenčního fondu půjčovat a má právo uživateli výpůjčku odmítnout.

Knihy objednané z knihoven „Točná“ a „Chris Tame Library“ se půjčují v knihovně na Žižkově do 15 pracovních dnů od objednání.
Možnost vypůjčení knih umístěných na katedrách si domluvte přímo na příslušné katedře nebo pracovišti (zpravidla je nejlepší obracet se na sekretářku).
Knihy a skripta si můžete vypůjčit i na letní prázdniny, výpůjční doba je prodloužena tak, abyste knihy mohli vrátit až na počátku semestru v září.