Knihovna

Knihovna Žižkov

Studovny i veškeré služby mohou využívat pouze registrovaní uživatelé s platnou školní identifikační kartou. Registrovat se můžete osobně u výpůjčního pultu v knihovně na Žižkově nebo na Jižním Městě. Pro jednorázový vstup bez registrace si lze v recepci knihovny vypůjčit kartu hosta (pozor, neopravňuje k přístupu na internet a k elektronickým informačním zdrojům).

Při vstupu do studovny je třeba se identifikovat ID kartou a nahlásit vlastní vnášenou literaturu. Před vstupem do studoven je vhodné odložit kabáty a větší tašky v šatnách školy, nebo do skříněk v šatně u recepce. Klíčky vydává recepce knihovny na základě načtení vaší identifikační karty.

Poskytujeme

  • výpůjčky domů (absenční) a do studovny (prezenční)
  • přístup do elektronických informačních zdrojů
  • počítače s přístupem na internet a k vyhledávání v elektronických informačních zdrojích
  • wifi (Eduroam)
  • konzultace s knihovníkem
  • úvodní exkurze v knihovně
  • kopírování, tisk a skenování
  • vložení peněz na ID kartu pro kopírování a tisk

Rozdělení knihovny

Ve veřejně přístupné hale u výpůjčního pultu je volně k dispozici denní tisk, 2 kopírky pro samoobslužné kopírování, 1 síťová tiskárna a počítače s přístupem do Souborného katalogu VŠE a školní sítě.

U informačního pultu v přední části studovny můžete získat informace o fondech a službách knihovny, pomůžeme vám při vyhledávání v katalogu a objednávání či vyhledání materiálů, nebo vám půjčíme sluchátka. Vedle informačního pultu je k dispozici knižní a stolní skener.

V zadní části studovny je umístěna Mediatéka a studovna pro týmovou práci. V Mediatéce je 15 studijních míst s počítači s připojením na internet, určenými zejména k práci s elektronickými informačními zdroji, a síťová tiskárna. Po předchozí domluvě lze Mediatéku během řádné provozní doby využít pro jednorázovou výuku, školení nebo prezentace, ke kterým jsou nutné informační zdroje zde dostupné.

Dostupné materiály

Ve studovně a čítárně jsou dostupné nejrůznější druhy materiálů – skripta, odborná literatura česká i cizojazyčná, časopisy a denní tisk v několika jazycích, working papers, statistiky, sbírky zákonů, slovníky, encyklopedie, materiály OECD, OSN, ILO, Světové banky, MMF, ČNB a dalších institucí.

Knihy ve studovně jsou k dispozici ve volném výběru, část z nich si lze vypůjčit i domů na 1 týden (krátkodobá absenční výpůjčka) u informačního pultu v přední části studovny.

Starší ročníky novin a časopisů si lze u informačního pultu objednat do studovny ze skladu. Je třeba vyplnit objednací lístek a titul je potom dodán ze skladu na Žižkově do 20 minut, ze skladu na Točné zpravidla do 15 pracovních dnů (uživatel je informován e-mailem). Umístění jednotlivých výtisků je uvedeno v Souborném katalogu VŠE (sloupec Dílčí knihovna u konkrétní jednotky).

Kde nás najdete

Mezanin Staré budovy, Náměstí W. Churchilla 4, 130 67 Praha 3